przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram

Znamy najlepszych w Chorzowie

2012-09-18
orlik kościuszki

Trwa III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Przez dwa dni na boisku Orlika przy ul. Kościuszki gościli uczestnicy III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. To trzecia edycja tej imprezy, ale w Chorzowie odbywa się po raz pierwszy. W piątek (14 września) odbyły się eliminacje miejskie chłopców w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie 10-cio i 11-latków zwyciężyła drużyna SP nr 21. Kolejne miejsca zajęły SP nr 29 oraz zespoły FC Krajcok i Słowiana. W kategorii 12-13 lat najlepsze było Gimnazjum nr 6. Dalsze miejsca przypadły zespołom z Gimnazjum nr 9 oraz Nike i Delta. W miniony poniedziałek na sztucznej murawie „Orlika” rywalizowały dziewczęta. W młodszej kategorii wygrała reprezentacja SP nr 21, wyprzedzając SP nr 29, SP nr 17 oraz ZS Integracyjnych. W grupie starszej pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum nr 9. 2 miejsce zajęło Gimnazjum nr 8, a następne Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 6.

To nie koniec sportowych emocji. W czwartek 20 września na chorzowskim „Orliku” odbędą się eliminacje wojewódzkie chłopców w kategorii 10-11 lat. Turniej rozegrany zostanie w godzinach 10.00 – 14.00. Finał ogólnopolski imprezy odbędzie się w Warszawie w październiku br. Więcej informacji na stronie organizatora turniejorlika.pl .