Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Cichej/Dąbrowskiego

Boisko ze sztuczna nawierzchnią znajduje się w sąsiedztwie hali sportowej MORiS przy ul. Dąbrowskiego. Ukształtowanie terenu pozwoliło na wykonanie boiska treningowego o maksymalnych wymiarach 77m na 41m. Program funkcjonalno-użytkowy, który stanowił podstawę do ogłoszenia przetargu na realizację tej inwestycji w systemie projektuj i buduj, był konsultowany między innymi z zarządem Ruchu Chorzów S.A.

Prace rozpoczęto jesienią 2022 roku. Zakres prac obejmował wykonanie boiska treningowego o nawierzchni syntetycznej, oświetlenia, chodnika i muru oporowego. Boisko jest wyposażone w wiaty dla zawodników rezerwowych, bramki pełnowymiarowe oraz treningowe i piłkochwyty. Teren został w całości ogrodzony. Zaplecze szatniowe boiska znajduje się w hali sportowej.

Głównym wykonawcą zarówno prac budowlanych jak i projektowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT Ilona Stańczyk z Dąbrowy Górniczej. Kwota inwestycji to 2.498.550,14 zł brutto. Otwarcie boiska odbyło się 15. czerwca 2023 roku.

Jest to kolejna inwestycja rozwijająca kompleks złożony z trzech sąsiadujących ze sobą obiektów zarządzanych przez MORiS: stadionu miejskiego przy ul. Cichej, hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego i kompleksu boisk piłkarskich „Kresy” przy ul. Wolności. Z infrastruktury korzystają głównie uczniowie, członkowie chorzowskich klubów sportowych oraz grupy rekreacyjne.

Kontakt:

Galeria:

Mapa:

Call Now Button