Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Wsparcie Rasmussena

2014-04-15
piłkarki ręczne

Piłkarki ręczne reprezentacji Polski do lat 20, przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw świata. Ich celem jest awans do turnieju finałowego.

W osiągnięciu tego celu pomaga drużynie Kim Rasmussen – pierwszy trener reprezentacji Polski, który przyjechał na zgrupowanie kadry do Chorzowa. Jego wsparcie jest o tyle istotne, że kadra młodzieżowa jako bezpośrednie zaplecze drużyny narodowej, może poznać m.in. system gry preferowany przez czwarty zespół świata. Ponadto, obecność Rasmussena jest dla dziewcząt sporym wyróżnieniem i motywacją do intensywnej pracy.

Przypomnijmy, że nadchodzący turniej kwalifikacyjny Mś w piłce ręcznej to kolejna międzynarodowa impreza kobiecego szczypiorniaka, której gospodarzem jest Chorzów. W minionych latach w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 wielokrotnie gościła pierwsza reprezentacja kobiet, grając mecze towarzyskie oraz eliminacyjne. W 2012 roku przy okazji meczu z reprezentacją Litwy i finału akcji „Szczypiorniak na Orlikach”, rozegranego w katowickim Spodku, odwiedziła nas również męska reprezentacja Polski. Warto także wspomnieć o Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbywały się w kilku śląskich miastach, między innymi w Chorzowie. Polki w dniach 17-19 kwietnia, o dwa premiowane awansem miejsca, powalczą z Holenderkami, Serbkami i Słowaczkami. Wstęp jest wolny, zapraszamy!

Program turnieju:

17.04.g.16.00             Holandia–Słowacja
17.04.g.18.30             Polska–Serbia
18.04.g.14.00             Holandia–Serbia
18.04.g.16.00             Polska–Słowacja
19.04.g.10.00             Słowacja–Serbia
19.04.g.12.00             Polska – Holandia

Call Now Button