Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Wskazówki przed Chorzowskim Rajdem Rowerowym!

2023-09-07

Nasz doroczny Chorzowski Rajd Rowerowy już w najbliższą niedzielę! Przedstawiamy wskazówki dla wszystkich zgłoszonych na to wydarzenie!

 1. Biuro Rajdu czynne będzie w godz. 10:00-11:00 przy hali MORiS Chorzów (ul. Dąbrowskiego). Prosimy zgłosić się do stanowiska przypisanego do długości trasy, którą wybraliście podczas zapisów:
  a) trasa krótka (zielona) – ok. 18km
  b) trasa średnia (niebieska) – ok. 24km
  c) trasa długa (czerwona) – ok. 32 km
  Na starcie otrzymacie kolorowe opaski, które będą oznaczeniem wybranej przez Was trasy. Prosimy zostawić opaski na nadgarstku do zakończenia Rajdu – opaska będzie podstawą do odbioru ewentualnej nagrody przygotowanej przez Decathlon.
 2. Na starcie otrzymacie nasz rajdowy folder informacyjny. Róg folderu to jednocześnie kupon na posiłek – będziecie mogli go zrealizować na mecie Rajdu od godz. 14:00. Druga część folderu to miejsce na pieczątki. Otrzymacie je na każdym przygotowanym przez nas punkcie po rozwiązaniu fotograficznej zagadki. Kupony z wpisanym nazwiskiem oraz kompletem pieczątek wrzucamy do skrzynki, którą znajdziecie na mecie rajdu. Po poprawnym rozwiązaniu quizu otrzymacie również informację o kolejnym punkcie przejazdu!
 3. Przypominamy, że celem Chorzowskiego Rajdu Rowerowego jest poznanie ciekawych miejsc w Chorzowie. Nie ma więc znaczenia tu czas przejazdu. Najważniejsze, aby dotrzeć na metę przed godz. 15:00. Każdy uczestnik porusza się indywidualnie, zgodnie z ogólnymi przepisami ruchu drogowego. Uwaga! Przypominamy o zabraniu kasków!
 4. W każdym „zielonym” punkcie rajdu spotkacie pracownika MORiS oraz przedstawiciela chorzowskiego oddziału PTTK. Przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z przyjemnością odpowiedzą na Wasze pytania i opowiedzą wiele ciekawych informacji na temat miejsca, do którego zaprowadziły Was nasze wskazówki!
 5. Tym razem odwiedzone punkty mogą różnić się w zależności od wybranej trasy. Jest to spowodowane dużymi odległościami między dwoma najbardziej oddalonymi od siebie miejscami.
 6. W razie problemów na trasie prosimy kontaktować z Organizatorem. Numery kontaktowe: 695 923 319 lub 504 115 017. Podajemy również numer kontaktowy do zespołu medycznego – prosimy o pilny kontakt w sytuacji, kiedy potrzebna będzie pomoc medyczna: 577 427 420. Prosimy o podanie hasła „Rajd Chorzów”.
 7. Życzymy Wam dobrej zabawy i szczęśliwego dotarcia na metę!

Call Now Button