Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Uwaga narciarze!

2024-02-12

W czwartek zapadnie decyzja o przeprowadzeniu lub odwołaniu zawodów narciarskich i snowboardowych.

Termin Pucharu Prezydenta Chorzowa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie coraz bliżej, a za oknem wiosna. Uczestnicy z pewnością zastanawiają się, czy uda się przeprowadzić zawody. Spieszymy z podpowiedzią – w czwartek przeprowadzimy wizję lokalną w Stacji Narciarskiej „Cieńków” i podejmiemy decyzję, o której będziemy informować na stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz bezpośrednio osoby zapisane na wydarzenie.

Obecnie wyciągi ośrodka narciarskiego są czynne, wyłączona jest tylko jedna, niedośnieżana trasa. Skrócono czas pracy stacji narciarskiej do godziny 17.00, aby „oszczędzić” pokrywę śnieżną. Ratraki uzupełniają śnieg na trasie korzystając z wcześniej zgromadzonych zapasów. Jeżeli temperatura spadnie w nocy poniżej zera, uruchomiony zostanie system sztucznego naśnieżania.

Opisane działania z pewnością spowodują, że w sobotę na planowanej trasie slalomu giganta będzie śnieg. Jednak przy podejmowaniu decyzji o przeprowadzeniu zawodów będziemy się kierowali również innymi kryteriami, tak aby zawody odbyły się w jak najlepszych warunkach i przede wszystkim bezpiecznie.

Trzymajcie kciuki za pogodę i – oby – do rychłego zobaczenia na stoku!

Call Now Button