Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Turniej Padel Nocą Americano za nami!

2017-07-10
Padel

Miłośnicy padla zjechali do Chorzowa i walczyli o atrakcyjne nagrody

W minioną sobotę na obiekcie przy ul. Katowickiej został rozegrany turniej Padel Nocą Americano. Zainteresowanie zawodami było bardzo duże, ale ze względu na jeden kort musieliśmy ograniczyć liczbę zawodników do 16. Do turnieju oprócz osób z Chorzowa, Świętochłowic, Siemianowic Śl. czy Katowic przystąpiły delegacje z Dąbrowy Górniczej oraz Krakowa. Nie zabrakło również elementu międzynarodowego, gdyż mieliśmy zawodników z Hiszpanii oraz Bułgarii. To pokazuje, że padel coraz bardziej się rozwija, a nasz turniej staje się coraz popularniejszy.

Tegoroczny system – Americano – był strzałem w dziesiątkę. Co mecz nowe pary, nowi rywale, dużo zabawy, a poza kortem dużo życzliwości, rozmów i wymian doświadczeń na temat padla. Na korcie jednak czuć było rywalizację już od samego początku. Każdy z zawodników miał szansę rozegrać 5 meczów – za każdym razem w innej "konfiguracji". W piątej decydującej rundzie w meczu o 3. miejsce zagrały pary Jacek Gajowski i Wojciech Krzystanek oraz Cyryl Piecha i Kamil Łukasik. Wszyscy czterej zawodnicy przed ostatnim meczem mieli na koncie 2 wygrane i 2 przegrane pojedynki. W małym finale bezkonkurencyjna okazała się jednak para Jacek Gajowski i Wojciech Krzystanek, która nie dała wygrać gema przeciwnikom (4:0). W finale, niepokonani dotąd Alex Najdenov oraz Paweł Łukasik, stworzyli pary odpowiednio z Igorem Nowakiem oraz Maciejem Piecha. Lepszy w tym meczu okazał się debel Paweł Łukasik i Maciej Piecha, który wynikiem 4:2 zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju.

Dla zawodników, którzy stanęli na podium, przygotowaliśmy bony podarunkowe do sklepu Decathlon Katowice oraz vouchery do Laserhouse i Parku Trampolin JumpWrold. Ponadto wśród przegranych rozlosowaliśmy rakietę do padla wraz z pokrowcem. W przerwach między swoimi meczami, zawodnicy chętnie próbowali swoich sił w innych sportach rakietowych, które udostępniliśmy na obiekcie – speedminton, badminton, turnball oraz tenis plażowy. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na nasze kolejne turnieje – prosimy śledzić naszą stronę internetową!

Klasyfikacja końcowa:
1. Paweł Łukasik, Maciej Piecha
2. Alex Najdenov, Igor Nowak
3. Jacek Gajowski, Wojciech Krzystanek
4. Cyryl Piecha, Kamil Łukasik
5. Tomasz Przybysławski, Filip Werstler
6. Marek Wiendlocha, Wiesław Sobczak
7. Artur Borowicz, Jerzy Więckowski
8. Jerzy Zawartka, Xabe


 

Call Now Button