przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram

Puchary RAŚ rozdane

2013-05-20
Turniej Rodzinny

Trzy dni trwały piłkarskie zmagania zorganizowane na obiektach MORiS przez Ruch Autonomii Śląska koło Chorzów.

16 maja, w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego do rywalizacji przystąpiły przedszkolaki. Zgłoszonych zostało 8 zespołów. Najlepiej w tej stawce poradziła sobie reprezentacja Przedszkola nr 25. Drugie miejsce zajęło Przedszkole nr 23, zaś trzecie Przedszkole nr 27. W turnieju szkół podstawowych (dzień później, także w hali przy ul. Dąbrowskiego) wystąpiły cztery ekipy. Grupę młodszą (klasy 1-3) wygrała drużyna z SP nr 24, natomiast w starszej (kl. 4-6) zwycięstwo przypadło SP nr 25.

Na zakończenie „piłkarskiego maratonu” w minioną sobotę (18 maja) na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Filarowej rozegrano turniej dla dorosłych. Z grona dziesięciu drużyn wyłonieni zostali finaliści: RAŚ Mysłowice i Bar Dziesiona (Chorzów). Lepsi okazali się mysłowiczanie wygrywając 4:1. 3 miejsce zajęli zawodnicy Kosmosu Chorzów, drużyna gospodarzy – RAŚ Chorzów Stary, która przed rokiem zajęła drugie miejsce, tym razem uplasowała się na piątej pozycji. Najlepsze zespoły wszystkich trzech imprez otrzymały medale i puchary ufundowane przez prezydenta miasta. Były także wyróżnienia indywidualne, w postaci piłek i słodyczy.