Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Przed Wami ostatnie dwa punkty, które odwiedzicie na trasie Rajdu Rowerowego!

2021-09-08
rajd

Nasza rodzinna impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę. Biuro Rajdu znajdzie się przy hali MORiS (Ul. Dąbrowskiego 113) w godz. 9:30-11:00. Dziś poznacie ostatni punkt na naszej trasie!

Na liście zgłoszeniowej jest już ponad 200 osób! Zostało już niewiele miejsc, więc nie zwlekajcie z zapisami do ostatniej chwili!

Rok temu podczas Rajdu świętowaliśmy jubileusz chorzowskiego Ruchu, a w tym roku nakręcamy wszystkich na czytanie! To wszystko za sprawą jubileuszu 75-lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie!

W biurze Rajdu każdy uczestnik wydarzenia otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie się mapka z punktami, które należy odwiedzić. Wprawdzie kolejność przejazdu jest dowolna – przygotowaliśmy jednak dwie optymalne trasy, aby naszym rowerzystom ułatwić planowanie trasy przejazdu!

Aby wziąć udział w naszej zabawie konieczny jest zapis przez formularz internetowy, który jest dostępny pod tym adresem.

Wiemy już, że na trasie znajdą się biblioteki przy ulicach: Waryńskiego, Opolskiej, Kasprowicza, Hankego, Kilińskiego oraz przy pl. Mickiewicza. Dziś poznacie ostatnie dwa punkty. Jeden z nich zlokalizowany jest tuż przy mecie naszego rajdu, gdzie czekać będzie na Was mały poczęstunek oraz możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród!

Filia nr 18 – ul. Gwarecka 2

Filia biblioteczna nr 18 została otwarta 24 listopada 1975 roku. Jej pierwsza siedziba znajdowała się przy ul. Beskidzkiej w lokalu mieszkalnym obok obecnej placówki pocztowej. 21 maja 1997 roku nastąpiło ponowne jej otwarcie w innych, już większych pomieszczeniach na tej samej ulicy.

Aktualnie zajmuje część pawilonu przy ul. Gwareckiej 2. Księgozbiór filii liczy 19.597 książek. Wśród nich są to powieści dla dorosłych i młodzieży o tematyce: obyczajowej, kryminalno-sensacyjnej, science-fiction oraz fantastyka.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również dział książeczek dla najmłodszych. Filia współpracuje z okolicznymi przedszkolami i szkołami podstawowymi, prowadząc zajęcia literacko-plastyczne. Działa tu również oddział Dyskusyjnego Klubu Książki.

Filia nr 2 – ul. Ryszki 11 – meta Rajdu znajdzie się na boisku osiedlowym tuż za Biblioteką (Ul. Łąkowa)

Początki Filii nr 2 sięgają 1949 roku –  jej siedziba znajdowała się wtedy przy ulicy Anny 8 w dzielnicy Klimzowiec. Następnie od 1963 roku została przeniesiona do budynku przy ulicy Gałeczki 38, a od 1985 funkcjonuje przy ulicy Ryszki 11 a (w latach 1974 do 1985 filia była nieczynna). W 2018 roku Filia przeszła gruntowny remont i od stycznia 2019 roku cieszy nowym wyglądem.

Od początku gromadziła księgozbiór dla wszystkich grup wiekowych i na przestrzeni lat starała się dostosowywać do potrzeb czytelników i do zmieniających się trendów bibliotecznych. Aktualnie księgozbiór filii liczy ponad 28 tys. książek, w tym ponad 7 tys. samych książek dla dzieci i młodzieży.

Filia nr 2 to miejsce, w którym czyta się bajki dzieciom, przeprowadza spotkania z grupami dzieci z pobliskich zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, a także organizuje spotkania autorskie dla dorosłych. To miejsce przyjazne wszystkim mieszkańcom Chorzowa (i nie tylko).

Rajd rowerowy - trasa

Call Now Button