Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Przed nami ostatni punkt akcji „Sportowy Chorzów”!

2022-09-16

„Sportowy Chorzów” to program, który zwyciężył w głosowaniu na Budżet Obywatelski. Przez cały rok szkolny dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach treningowych z jiu-jitsu oraz piłki nożnej. Przed nami ostatni punkt tego programu – wyjazd do Monachium, w ramach którego młodzi piłkarze zwiedzą m.in. Alianz Arenę oraz rozegrają sparing z lokalną drużyną!

Program ten zakładał szereg różnorodnych treningów. W wybranych chorzowskich przedszkolach odbywały się ogólnorozwojowe treningi z elementami jiu-jitsu. Bardziej zaawansowane techniki tych sztuk walki poznawali najmłodsi wraz z rodzicami w sali gimnastycznej przy ul. Powstańców. Program zakładał również sporo treningów piłkarskich – odbywały się one 2 razy w tygodniu w pięciu dzielnicach miasta – Centrum, Klimzowiec, Chorzów II, Chorzów Batory oraz Maciejkowice. Cykl treningów zakończyliśmy w czerwcu wspólnym piknikiem sportowym.

Teraz przyszedł czas na ostatni punkt tego programu – w ramach akcji „Sportowy Chorzów”, której projekt został złożony w Urzędzie Miasta Chorzów zorganizowana została również Liga Żaka. Jej podsumowaniem będzie wyjazd jej zawodników do Monachium – program zakłada dofinansowanie tej wycieczki w kwocie 30.000 zł. W jej programie znalazło się m.in. zwiedzanie Allianz Areny – siedziby Bayernu. Następnie zaplanowano zwiedzanie centrum sportów zimowych – Garmich-Partenkirchen. Będzie też okazja na podziwianie widoków alpejskich krajobrazów w Tyrolu, a na zakończenie wycieczki młodzi piłkarze – uczestnicy Ligi Żaka rozegrają sparing z drużyną z Ratyzbony.

Cała wycieczka organizowana jest z pomocą Biuro Podróży. Wczoraj odbyło się spotkanie organizacyjne z rodzicami młodych piłkarzy. Mamy nadzieję, że wyjazd ten dostarczy wielu sportowych emocji wszystkim jego uczestnikom! Będziemy się starali relacjonować wyjazd na bieżąco – zapraszamy do śledzenia relacji na naszych profilach Facebook oraz Instagram!

Call Now Button