przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Baner - zdjęcia obiektów moris

Piłkarki Ruchu będą bronić ligi w barażach

2013-05-13
Szczypiornistki

Nie udało się wygrać w Piotrkowie Trybunalskim. „Niebieskie” czeka w tej sytuacji dwumecz z wicemistrzem I ligi.

Aby zająć bezpieczne – 10 miejsce w rozgrywkach, chorzowianki musiały wygrać ostatni mecz z Piotrcovią. Niestety… Po słabej drugiej połowie Ruch uległ rywalkom 25:29 (14:12) i o prawo gry w Superlidze będzie teraz walczył w barażach. Wielka szkoda, bo nasz zespół początkowo kontrolował przebieg spotkania. Po rzutach Jovany Jovović i Agnieszki Pieniowskiej Ruch prowadził po 15 minutach 6:3. Później wprawdzie piotrkowianki odrobiły straty i wyszły na moment na prowadzenie, ale końcówka tej części znów należała do Ruchu. Trzy gole Kingi Grzyb w samej końcówce dały chorzowiankom dwubramkową zaliczkę (14:12) po pierwszej odsłonie. Na tym niestety skończyła się dobra gra „Niebieskich”. W drugiej połowie szybko straciły aż cztery bramki z rzędu, a później nastąpił kolejny „odjazd” piotrkowianek. Po dwuminutowej karze dla ÂŻanety Suchety Piotrcovia trafiła trzykrotnie. I było praktycznie po meczu. Nie do zatrzymania dla chorzowianek była Joanna Waga, która rzuciła aż 11 bramek. Porażka oznacza, że podopieczne Zenona Łakomego będą musiały bronić miejsca w PGNiG Superlidze w barażach z UKS PCM Kościerzyna, drugim zespołem I ligi. Będą faworytkami, ale z pewnością czeka je spora nerwówka…