Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Oldboje z Chorzowa mistrzami Polski

2017-02-15
Futsal logo

Drużyna Irex Gazu triumfowała w miniony weekend w mistrzostwach Polski oldbojów w futsalu, które odbywały się w Gliwicach.

Irex Gaz uczestniczy rozgrywkach Chorzowskiej Lidze Futsalu, ale jej najbardziej doświadczeni piłkarze rywalizują także w Halowej Lidze Oldbojów w Rudzie Śląskiej oraz w Mistrzostwach Polski oldbojów. Kolejna – już siedemnasta – edycja MP odbyła się w miniony weekend w Gliwicach.

W turnieju mogli występować zawodnicy, którzy ukończyli 35. rok życia. Do mistrzostw Polski zgłosiło się siedem zespołów, a organizatorzy przewidzieli aż dwie fazy grupowe. W pierwszej Irex Gaz wygrał wysoko dwa spotkania i uległ miejscowemu zespołowi – GSF Niedzielni-Forum Gliwice 1:2.

W niedzielę chorzowscy oldboje pokonali drużyny z Rzeszowa (2:0) i Łęczycy (3:1), dzięki czemu zapewnili sobie grę w półfinale. W nim, po golu Bartłomieja Tarnówki, zrewanżowali się wspomnianemu zespołowi z Gliwic. W finale zaś ponownie doszło do spotkania Irex Gaz – Hurtap Łęczyca. Padła tylko jedna bramka – dla ekipy z Chorzowa. Złoto zapewnił jej Artur Zygarski.

Mistrzami Polski Oldbojów w barwach Irex Gazu zostali: Janusz Potempa, Arkadiusz Świętek (bramkarze) oraz Dariusz Steinmann, Dariusz Krawczyk, Dariusz Rymaszewski, Artur Zygarski, Łukasz Doliszniak, Adam Jachimowicz, Robert ÂŻbikowski, Bartłomiej Tarnówka, Rafał Świętek, Sebastian Klaus, Piotr Lokwenc. Dodatkowo chorzowianie otrzymali dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrano Adama Jachimowicza, zaś królem strzelców – z pięcioma bramkami na koncie – został Dariusz Rymaszewski.

Tekst: www.chorzowianin.pl

Call Now Button