Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Monachium zdobyte przez młodych piłkarzy!

2022-09-21

Wczoraj grupa młodych piłkarzy – uczestników Ligi Żaka – wróciła z Monachium do Chorzowa. Przed Wami krótka fotorelacja z wycieczki!

Wycieczka ta zaplanowana była w projekcie Budżetu Obywatelskiego „Sportowy Chorzów”. Dofinansowanie w ramach tej akcji wynosiło 30.000 zł.
Wyjazd rozpoczęto od zwiedzania Allianz Areny – siedziby Bayernu Monachium. Zawodnicy mogli usiąść na trybunach, odwiedzić szatnie zawodników oraz muzeum z pamiątkami związanymi z czołowym klubem Bundesligi. Następnie przyszedł czas na krótki spacer wokół monachijskiego rynku.
Nocleg zaplanowano w Tyrolu, po malowniczej podróży z widokiem na ośnieżone szczyty Alp.
W drugim dniu wyprawy czekała na uczestników wyprawy historyczna skocznia w Garmisch-Partenkirchen oraz wizyta w centrum zimowej stolicy Bawarii.
Kolejny punkt programu to wizyta w jednej z dzielnic Ratyzbony, gdzie na zawodników z Chorzowa czekali wychowankowie drużyny FC Oberhinkofen. Rozegrano sparing, a po nim miejscowi działacze przygotowali poczęstunek dla gości.
To były z pewnością bardzo intensywne, ale i pełne wrażeń dni. Jesteśmy przekonani, że na długo w pamięci zawodników pozostaną nie tylko sportowe, ale również krajobrazowe wspomnienia!
Możemy już krótko podsumować ten wyjazd w krótkiej fotorelacji:
Call Now Button