przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Maszerowanie dla każdego

2009-09-21

W niedzielne południe (20 września) alejami WPKiW „spacerowali” uczestnicy pierwszych zawodów Silesia Nordic Walking Cup – Chorzów 2009. Zawody doszły do skutku m.in. dzięki pomocy i zaangażowaniu MORiS Chorzów oraz UM Chorzów – fundatorów nagród.

Mimo, że Silesia Nordic Walking Cup zorganizowany został po raz pierwszy na zawody przybyło prawie 90 zawodników. Nie tylko pogoda dopisała, ale humory i dobra forma uczestników. Należy podkreślić, że organizatorzy promując tę formę aktywności kładą nacisk przede wszystkim na rekreacje. Duch sportowy jednak również dopisał i rywalizacja na 6,5 km trasie była zacięta. Przed zawodami doświadczeni instruktorzy przeprowadzili profesjonalną rozgrzewkę. Do startu zawodnicy ustawili się przed bramą Stadionu Śląskiego. Kilka pamiątkowych zdjęć i ruszyli na trasę. Pierwsze pięćset metrów pokonali wszyscy razem, po czym nastąpił start „ostry” i najlepsi ruszyli do rywalizacji sportowej. Zawody zdominowały kobiety, które coraz śmielej biorą udział w tego typu imprezach, a najliczniejszą, zorganizowaną grupą byli zawodnicy „Grzmiących Kijów”. Zwyciężyli: Bożena Kopeć i Nikodem Szumiło. 2 miejsce w gronie kobiet zajęła Joanna Szumiło, a 3-cie Celina Filuś, natomiast wśród mężczyzn na podium znaleźli się jeszcze Zbigniew Wyleciał i Kazimierz Adamczyk. Kilka minut po godz. 12.00 na metę dotarli ostatni zawodnicy. Nagrodzona również została najmłodsza zawodniczka oraz trójka zawodników losowo wybranych, którzy otrzymali profesjonalne kije Nordic Walking. Imprezę zorganizowała Fundacja Silesia Pro Active.