przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Jubileuszowe zwycięstwo

2011-11-14

KP Ruch wreszcie przełamał złą passę. Chorzowskie szczypiornistki wygrały w wyjątkowo ważnym spotkaniu dla klubu. Siatkarki Silesii awansowały na pozycję lidera 2 ligi.

Piłkarki ręczne Ruchu „zaliczyły” ostatnio w Superlidze kilka słabszych występów. Stąd też mecz ze Startem Elbląg, który był pierwszym punktem programu z okazji 60-lecia Klubu miał wysoką stawkę. Ewentualne zwycięstwo nad sąsiadem z tabeli dawało chorzowiankom podwójną radość, porażka z pewnością popsułaby jubileusz. Na szczęście dla gospodarzy podopieczne Janusza Szymczyka spisały się w niedzielny wieczór znakomicie, pokonując Start 34:29. O sukcesie Ruchu zadecydowała pierwsza połowa, wygrana przez KPR 22:15. Przewaga chorzowianek do przerwy była bezdyskusyjna, pozwoliła im na spokojną grę w drugiej części i na świętowanie podczas Gali jubileuszowej. Podczas tego wyjątkowego spotkania najbardziej zasłużeni działacze, trenerzy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe monety … 100-dolarowe, wydane specjalnie z okazji 60-lecia Klubu. Wśród wyróżnionych znalazła się także Dyrektor MORiS Chorzów – Alina Zawada.

Znakomitą formę utrzymują dwie inne chorzowskie drużyny: Silesia Volley II oraz UKS Alba. Siatkarki Silesii wygrały z UKS Krzanowice 3:0, oddając przeciwnikowi zaledwie 46 małych punktów (w setach do 14,16,16). Zwycięstwo to dało Silesii awans na fotel lidera w grupie 2, 2 ligi. W górę tabeli pną się także koszykarze Alby. W minioną sobotę chorzowianie pewnie pokonali Doral Zetkama Nysa Kłodzko 88:64. Najwięcej punktów zdobył Marcin Weselak – 21, jednak na wyróżnienie zasługuje również Tomasz Gembus, który był drugim strzelcem zespołu (16 punktów), miał 80% skuteczności w rzutach za „3” oraz 11 zbiórek. Po tej wygranej Alba awansowała na 4 miejsce w tabeli 2 ligi, grupy B