Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Falszywi policjanci w Chorzowie

2014-02-27
Chorzów Poczta

Grasują fałszywi policjanci w Chorzowie. Opowiadają o wypadkach członków rodziny i próbują w ten sposób wyłudzić pieniądze od mieszkańców miasta.

Policja w Chorzowie ostrzega przed oszustami grasującymi po mieście.

– W ostatnim czasie odnotowaliśmy zgłoszenia i próbach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych – informują policjanci z Chorzowa.

 Rozmówca dzwoniąc do mieszkańców Chorzowa podawał się za policjanta. Informował, że wnuk lub inny bliski spowodował wypadek drogowy i aktualnie przebywa w szpitalu.

 Rzekomy policjant przekonywał, że ich krewny dogadał się z poszkodowanym i musi mu zapłacić sporą sumę pieniędzy na naprawę samochodu, którą on przekaże.


Fałszywi policjanci w Chorzowie: uwaga, na oszustów

 Każdy, kto zetknie się z podobnym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

 “Apelujemy do dzieci i młodzieży o przekazanie naszych rad starszym rodzicom, babciom i dziadkom, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów i innych przestępców.”

Policjant, który podejmuje czynności służbowe w cywilu i nie jest umundurowany MUSI podać stopień, imię i nazwisko i okazać legitymację służbową w taki sposób, aby osoba, wobec której podejmuje czynność służbową, miała możliwość odczytania numeru i nazwy organu wydającego legitymację oraz nazwiska policjanta.

Call Now Button