przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Baner - zdjęcia obiektów moris

Czarna passa trwa

2013-04-08
futsal

Niestety, chorzowskie zespoły wpadły w serię niepowodzeń i nie potrafią wydostać się z trudnej sytuacji. W miniony weekend mecze ligowe przegrały obie drużyny Ruchu (piłkarki i piłkarze) oraz futsalowcy Cleareksu.

Po odpadnięciu z rundy play-off Alby i Sokoła (Silesia Volley), na placu boju pozostały jeszcze trzy ekipy z Chorzowa. Clearex przegrał w sobotę z Wisłą Kraków 4:8, natomiast szczypiornistki Ruchu uległy w Tczewie Samborowi 21:26. Sytuacja Cleareksu jest … podbramkowa. Każda kolejna porażka (następne dwa mecze w Krakowie) oznaczać będzie dla chorzowian zakończenie sezonu. Ostatnie spotkanie, (a pierwsze w hali przy ul.Dąbrowskiego po blisko rocznej przerwie), Clearex rozpoczął dobrze (prowadzenie 1:0 i 2:1), ale w I połowie gospodarze stracili jeszcze 3 gole. Tuż po przerwie chorzowianie zdobyli bramkę, jednak dalsza część drugiej połowy należała wyłącznie do gości. Wynik 8:4 nie pozostawia złudzeń. W rywalizacji play-out piłkarek ręcznych, Ruch uległ najgorszej ekipie Superligi Samborowi Tczew różnicą 5 bramek i sytuacja Niebieskich staje się coraz bardziej skomplikowana. Teoretycznie Sambor może nawet wyprzedzić w tabeli chorzowianki, a wtedy należałoby określać sytuację jako dramatyczną. My liczymy jednak na szczęśliwe zakończenie sezonu. Podobnie jak w przypadku piłkarzy, którzy przegrali na stadionie przy Cichej 1:3 z Podbeskidziem i mają coraz mniejszą przewagę nad strefą spadkową. Oby – wraz z „odejściem” zimy, zakończyła się też czarna seria chorzowskich drużyn.