Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

ChLF. WSB przeszła do historii rozgrywek

2013-06-17
Futsal logo

To pierwsza drużyna, która sięgnęła po Puchar Ligi po raz drugi. Jeszcze jeden triumf i będzie je mieć na własność.

Znakomitym zwieńczeniem sezonu chorzowskiej „halówki” był finał Pucharu ChLF. Spotkały się w nim dwie ekipy z I ligi: Wyższa Szkoła Bankowa i mBank.

Oceniając jedynie po liczebności kadry, przewagę wydawał się mieć mBank (pełna dwunastka w protokole). WSB miało tylko dwóch zmienników, ale… – Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nie jest nas dużo. Dwóch ludzi na zmianę to był wręcz komfort – uśmiechał się Łukasz Halemba, kapitan WSB.

W finale potwierdziło się, że czasem jakość jest ważniejsza od ilości. Początek emocjonującego spotkania należał do mBanku, który narzucił wysokie tempo, zepchnął rywala do obrony i inicjował atak za atakiem. WSB mądrze się jednak broniła, a w 13. minucie objęła prowadzenie. Dorian Grudzień (król strzelców I ligi – w ekipie Ekspres Świętochłowice) popisał się ładną indywidualną akcją, którą zakończył silnym strzałem lewą nogą.

Po przerwie mBank nadal atakował, ale w poczynania tego zespołu wkradał się coraz większy chaos. Gra szerokim składem bardziej działała dziś na niekorzyść tego zespołu. A gdy już stwarzał sobie okazje, to świetnie interweniował Marcin Antoniak, bramkarz rywali.

Im bliżej końca, tym więcej szans na skontrowanie mieli piłkarze WSB. Jedna z nich zakończyła się powodzeniem – ponownie Grudzień trafił do siatki. Bramka była już pusta, bo chwilę wcześniej mBank zdecydował się na grę w przewadze z udziałem piątego zawodnika w polu.

 

Tym samym Wyższa Szkoła Bankowa przeszła do historii rozgrywek. Wywalczyła Puchar ChLF po raz drugi (poprzednio w 2008 r.), co nie udało się dotąd żadnemu zespołowi. W nagrodę otrzymała duże trofeum (przechodnie) i mniejsze (na własność). Okazalszy z pucharów może stanąć w gablocie akademickiej drużyny, jeśli zdobędzie go po raz trzeci.

– Miejmy nadzieję, że już za rok – dodał Łukasz Halemba. WSB co roku mierzy także w mistrzowski tytuł, ale pomimo wielu prób jeszcze nie udało jej się go wywalczyć (najwyżej była na 2. miejscu).

Po zakończeniu finału pucharu przedstawiciele organizatora rozgrywek – chorzowskiego MORiS-u – wręczyli nagrody najlepszym zespołom w lidze – puchary, dyplomy i statuetki. Drużyna Mareksu za zdobycie mistrzostwa otrzymała 1500 zł (do wykorzystania np. na sprzęt czy wpisowe), wicemistrz Budoserwis – 1200, zaś trzeci Pressing – 1000 zł. Kolejna edycja Chorzowskiej Ligi Futsalu ruszy już we wrześniu.

Finał Pucharu ChLF 2013
Wyższa Szkoła Bankowa – mBank 2:0 (1:0)

1:0 – Dorian Grudzień (13)
2:0 – Dorian Grudzień (38. do pustej bramki).
WSB: Marcin Antoniak – Andrzej Działach, Piotr Golba, Łukasz Halemba, Marcin Brysz, Dorian Grudzień, Ariel Piasecki.
mBank: Bartosz Tyc – Robert Piskorz, Jacek Ruth, Sebastian Szostok, Łukasz Szczyrba, Marcin Winciersz, Daniel Malec, Daniel Koniarek, Dariusz Rymaszewski, Kamil Dylewski, Krzysztof Piskorz, Marcin Miozga.
ÂŻółte kartki: Brysz – Ruth, Dylewski, Miozga.

 

Zdobywcy Pucharu ChLF
2007 – Rurex
2008 – WSB
2009 – Sebmar-Silesia
2010 – Schenker
2011 – Marex
2012 – Ekspert
2013 – WSB

Tekst: Chorzowianin.pl .

Call Now Button