Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

ChLF. Rozstrzygnięcia 2 ligi

2014-04-28
Futsal logo

Na zakończenie sezonu na zapleczu I ligi doszło do konfrontacji drużyn z grupy A i B. Efekt? Remis 4-4. Szkoda tylko, że znów kilka drużyn wykazało się brakiem szacunku do rywali.

"Przejściowy" sezon drugiej ligi dobiegł końca. Podsumowaniem były między zespołami z grup A i B – o poszczególne lokaty. Dzięki temu znamy kolejność na miejscach 1-16. Najbardziej wyczekiwane spotkanie, czyli finał drugiej ligi, mogło się podobać. Ciekawi byliśmy, czy mistrzowie grupy B – Asap Express – zdołają zatrzymać najskuteczniejszą drużynę zaplecza ekstraklasy (strzelającą średnio prawie 7 goli na mecz), mistrza grupy A – Nochybaty. Zagrali perfekcyjnie. Twardo w obronie, a do tego skutecznie w kontratakach. Już w 2. minucie Tomasz Stolecki znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Francką i nie dał mu szans. Drugi gol dla Asapu był dość kuriozalny. Po podaniu z głębi pola Krzysztof Kubista nie trafił czysto w piłkę, ale bramkarz rywala interweniował bardzo niepewnie. Po odbiciu od jego nogi futbolówka wpadła do siatki. Po ładnej akcji Nochybaty Karol Usarek umieścił piłkę w siatce i wydawało się, że mistrz grupy A wraca do gry. Jednak w drugiej połowie w jego poczynania wkradły się nerwy. Asap z kolei imponował konsekwencją w obronie. A w końcówce zadał dwa decydujące ciosy, po strzałach z dystansu Andrzeja Wronowskiego i Radomira Kowalskiego (znów nie najlepsza interwencja golkipera Nochybaty). Wszystkie gole z finału II ligi, a także wywiady z przedstawicielami najlepszych drużyn zobaczycie w najnowszym wydaniu Magazynu ChLF, który umieścimy w sieci na początku przyszłego tygodnia. Co działo się w pozostałych spotkaniach? W konfrontacji drużyn grupy A i B padł remis 4:4, ale… Niestety rozegrano nie osiem, a tylko pięć meczów. Nie odbyły się m.in. potyczki o 5. i 3. miejsce. Trzy drużyny nie skompletowały składu (Ligocie zabrakło jednego zawodnika).

Finał II ligi
Asap Express – Nochybaty 4:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Stolecki (2), 2:0 Kubista (10), 2:1 Usarek (13), 3:1 Wronowski (36), 4:1 Kowalski (37).
Asap Express: Maciej Gagatek – Jerzy Barański, Radomir Kowalski, Krzysztof Kubista, Marcin Rygol, Tomasz Stolecki, Szymon Trzeciok, Beniamin Wiśniewski, Andrzej Wronowski.
Nochybaty: Marcin Francka – Harald Krysiak, Filip Lempa, Łukasz Skirzyński, Szymon Staroń, Adam Trzcionka, Karol Usarek, Mateusz Wojtasiewicz, Adrian Wolny.

Teks na podtsawie portalu chorzowianin.pl, więcej informacji na www.chorzowianin.pl

Call Now Button