Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

ChLF. Jak za najlepszych lat

2017-10-23
Futsal logo

W poprzedniej kolejce Silesia została rozgromiona przez Irex Gaz 1:10. Piłkarze czterokrotnego mistrza Chorzowa wzięli się jednak w garść i w minioną niedzielę zagrali znakomite spotkanie, wygrywając z wiceliderem Klimzowcem 4:0.

I LIGA: Od ostatnich sukcesów Silesii w ChLF minęło już trochę czasu. Doświadczony zespół sięgał po tytuł mistrzowski w 2007, 2008, 2010 i 2012 r. W poprzednich sezonach mieścił się zwykle w środku stawki. Tę edycję rozpoczął słabo, w czterech kolejkach wygrał tylko raz, doznając za to dwóch wysokich porażek. Zawodnicy Silesii wzięli się w garść i w spotkaniu z wiceliderem tabeli – Klimzowcem – prezentowali się o niebo lepiej. Po dwa gole strzelili Sebastian Gawlyta i Łukasz Kubara, a Piotr Sokołowski nie pozwolił się pokonać rywalom. To była w zasadzie jedyna niespodzianka w tej kolejce. Trudno bowiem uznać za takową zwycięstwo rozpędzającej się Victorii z nieco wyhamowującą Bryką. "Ostre strzelanie" – tak można podsumować mecze z udziałem Budoserwisu (13:1) i Mateco (11:3). Dorian Grudzień, trafiając sześciokrotnie do bramki Inpreksu, wypracował sobie niezłą zaliczkę w klasyfikacji strzelców (otwiera ją z 14 trafieniami, drugi zawodnik – Mateusz Majchrzak z ZZ Kadra – ma ich 9). Skoro mowa o Kadrze, beniaminek radzi sobie na razie znakomicie, jest już na podium, ale po ostatnim spotkaniu ma materiał do przemyśleń. Z ZPM Kuś przegrywał 0:3, jednak zdołał odwrócić losy meczu i wygrać. Tym razem obyło się bez fajerwerków w spotkaniu z udziałem lidera. Piłkarze AKF Ślonsk postawili mocny opór Irex Gazowi. Do przerwy był nawet remis 1:1, ostatecznie wicemistrz ChLF zwyciężył 4:2. W następnej kolejce – 5 listopada – nie zabraknie hitów. Klimzowiec (4. miejsce) z pewnością będzie robić wszystko, by Irex Gaz (1.) stracił pierwsze punkty, Mateco (6.) w razie zwycięstwa może przeskoczyć Kadrę (3.), zaś Bryka (7.) poszuka przełamania w meczu z Budoserwisem (2.). 

5. kolejka
Victoria Klimzowiec – Bryka 4:2 A. Winciersz 2, M. Błaszkiewicz, Ł. Osiński – R. Rzyska, P. Wąsik;
Mateco – Gemini Alpol 11:3 K. Zawadzki 3, A. Neznal 2, A. Piasecki 2, M. Dańko, D. Kasperek, K. Neznal, R. Wolniewicz – Ł. Odrobina 2, A. Błaszczyk;
Silesia – Klimzowiec 4:0 S. Gawlyta 2, Ł. Kubara 2;
ZPM Kuś IT4Q – ZZ Kadra 4:5 Ł. Skok 2, R. Grzesik, J. Kowalski – M. Majchrzak 3, M. Kaiser 2;
Irex Gaz – AKF Ślonsk 4:2 A. Kubicki 2, G. Gawron, A. Zygarski – P. Karwiński, D. Malec;
Inprex – Budoserwis 1:13 M. Grzywa – D. Grudzień 6, M. Bystrzowski 2, M. Ogórek 2, D. Majnusz, K. Piskorz, A. Świerczyński.
Czołówka tabeli: Irex Gaz 15 pkt. (5 meczów), Budoserwis 12 (5), ZZ Kadra 12 (5), Klimzowiec 10 (5), Victoria Klimzowiec 9 (4), Mateco 9 (4), Bryka 9 (5).

II LIGA: W poprzednim podsumowaniu zapowiadaliśmy konfrontację lidera WSD z Thunderem, jako najciekawsze starcie 6. kolejki. Dawne "Byki" miały przed nim komplet punktów, ale w sobotę zapisały na koncie pierwszą porażkę. W głównej mierze przyczynił się do niej świetnie dysponowany Michał Nowak (4 gole, a w sumie już 13; został liderem klasyfikacji snajperów). Thunder zrównał się punktami z WSD oraz Autor Teamem, wyprzedza obie ekipy dzięki zwycięstwom w meczach bezpośrednich. W tej sytuacji już tylko Da Grasso pozostaje bez strat. Plasująca się w dolnych rejonach tabeli ŚAF Silesia FC nie była w stanie nawiązać z nim równorzędnej walki. Dla Da Grasso zdecydowanie większym wyzwaniem powinien być najbliższy mecz – z AC Hilda (4.11.). Przed tygodniem nie szczędziliśmy komplementów Stoksonowi, który wygrał z dwiema ekipami z czołówki. Zamiast kolejnego sukcesu "Pączków" była spora niespodzianka. Koreja.pl, która do tej pory miała tylko jeden punkt i zajmowała przedostatnie miejsce, pokonała Stokson 5:4. Po czterech kolejnych porażkach powody do zadowolenia mają zawodnicy Wspólnie dla Chorzowa, którzy przełamali się kosztem Eko-Toru.

6. kolejka
ŚAF Silesia FC – Da Grasso 1:6 T. Nadolski – G. Kowalski 3, D. Nowak 2, M. Skorupa;
Contra – Dam Pack 1:1 P. Brodocz – S. Kacprzyk;
Thunder – WSD 7:3 M. Nowak 4, K. Kaczmarczyk 2, K. Ptaszek – A. Mania 2, T. Pogoda;
Autor Team – APN Chorzów Stary 6:1 T. Czopnik 3, P. Bejm, M. Chwiendacz, B. Fic – M. Kosmala;
Koreja.pl – Stokson 5:4 M. Gruszka 3, A. Kempka, T. Zygmunt – Ł. Zachłod 2, Ł. Okoniewski, A. Wylegała;
AC Hilda – Zokart 5:3 M. Bartłomiejczyk 2, K. Kandziora, D. Magrowski, M. Szewczuk – S. Kornas 2, D. Boksa;
Emediator – Tajfun 3:4 M. Winciersz 3 – B. Mączka 3, P. Świerk;
Wspólnie dla Chorzowa – Eko-Tor 3:2 Ł. Gąsior, M. Gruchalski, M. Ritter – P. Kubosz, D. Malik;
UM Świętochłowice – Izba Komornicza Katowice 2:2 G. Misterka, D. Świniarski – P. Diederichs, D. Markocki.
Czołówka tabeli: Da Grasso 18 pkt., Thunder 15, Autor Team 15, WSD 15, AC Hilda 11, UM Świętochłowice 11.

Tekst: www.chorzowianin.pl

Call Now Button