Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

ChLF. Czy wygrają wszystko?

2012-02-01

Lider ma szansę ustanowić niebywały rekord – wygrać wszystkie spotkania w rozgrywkach. Takiego wyczynu nie dokonała jeszcze żadna drużyna w historii. Czy Silesia będzie pierwsza?

Nigdy dotąd w ChLF nie zdarzyło się, by drużyna wygrała wszystkie spotkania w sezonie. Na najlepszej drodze do ustanowienia rekordu jest Silesia. W miniony weekend zgarnęła komplet punktów w spotkaniach nr 12 i 13. Ciężej było w sobotę, w zaległym starciu z aktualnym mistrzem Pressingiem (2:1). W niedzielę dawne Chrupcie wygrały wysoko z Schenkerem. Nad WSB i Mareksem mają już 11 punktów przewagi. Rozczarowuje w ostatnich kolejkach Mitsubishi. „Japany” przegrały trzeci mecz z rzędu, ale przychodząc na mecz z Mareksem w pięcioosobowym składzie już na starcie miały mniejsze szanse. Świętuje Elmak-Biadacz, który jako jedyny z beniaminków zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Czołówka tabeli: Silesia 39 pkt., WSB 28, Marex 28, Mitsubishi 25, Klimzowiec 24, Pressing 24.
W sobotniej kolejce 2 ligi padło aż 60 bramek (średnia 8,57), mecze w większości toczyły się pod dyktando jednej z drużyn. Niespodzianką była wysoka porażka Feniksu z Biedronką, to już trzecie kolejne niepowodzenie beniaminka. Ważne w kontekście walki o utrzymanie zwycięstwo odniosło Mateco. Skuteczność tego zespołu zależy w dużej mierze od Artura Zygarskiego (zawodnika, który w tym sezonie występował w Ekstraklasie futsalu). Gdy „Zygara” brakuje, drużyna strzela mało bramek. Tym razem był i swoje zrobił (5 goli). Czołówka tabeli: Bryka 32 pkt. (13 meczów), Mix-Bud 27 (13), mBank 25 (13), Feniks 22 (13), Biedronka 21 (13). W 3 lidze, fatalnie spisali się w ten weekend piłkarze Alpolu Gemini. Mieli szansę wrócić na pierwsze miejsce, ale stracili ją już po meczu zaległym z Gaz Techniką, przegranym 0:3. W niedzielę było niewiele lepiej, bo wicelider tylko zremisował z AJ Transport. Największym wygranym weekendu jest wspomniana Gaz Technika, która znów liczy się w walce o miejsce premiowane awansem. Czołówka tabeli: Wspólnie dla Chorzowa 34 pkt. (12 meczów), Alpol Gemini 31 (13), Polstar 26 (12), Gaz Technika 25 (13), Netland 17 (13).


Tekst powstał dzięki portalowi: www.chorzowianin.pl


Więcej informacji zobacz: http://www.chorzowianin.pl/chlf-wygraja-wszystko,n-2477.html

Call Now Button