przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Baner - zdjęcia obiektów moris

ChLF. Czas na świąteczno-noworoczną przerwę.

2012-12-20
Futsal logo

Piłkarze udali się na świąteczną przerwę. Rozgrywki Chorzowskiej Ligi Futsalu wznowione zostaną w pierwszy weekend stycznia.

Ostatnim akcentem 2012 r. w Chorzowskiej Lidze Futsalu była 9. kolejka drugoligowców. Polstar i Feniks kontynuują marsz do I ligi, za to punkty stracił ZPM Kuś. Nie sprostał ÂŻaluzjom, które dzięki zwycięstwu 5:4 znów są blisko miejsca premiowanego awansem.
Kilka razy w naszych podsumowaniach pisaliśmy o znakomitych passach zespołów, które przez wiele minut nie traciły bramki. Teraz jednak jesteśmy świadkami innej serii – czarnej. Mowa o zespole Thunder (ang. „grzmot”). W trzech ostatnich spotkaniach nie strzelił żadnego gola: 0:5 z Feniksem, 0:9 z Nochybaty, a teraz 0:4 z Koreją… W sumie to dwie godziny gry bez trafienia. Być może „grzmotów” doczekamy się w przyszłym roku. W przeciwnym razie drużyna, która od wielu lat występuje w ChLF, może mieć kłopoty z utrzymaniem w II lidze (obecnie zajmuje 13. miejsce).  Czołówka tabeli: Polstar BHP 22 pkt. (9 meczów), Feniks 22 (9), ZPM Kuś 18 (8), Biedronka 16 (8), ÂŻaluzje Taniej 16 (8), Stokson 15 (8).