Witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Budoserwis w podwójnej koronie – Zgarnął też puchar!

2016-05-23
Futsal logo

W ostatnim spotkaniu X edycji Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu obejrzeliśmy kawał dobrej piłki. Mistrz w końcówce przechylił szalę na swoją korzyść i cieszy się z dubletu.

Po raz pierwszy w historii rozgrywek pucharowych w meczu o trofeum zmierzyły się aktualny mistrz i wicemistrz Chorzowa. Wysoki poziom był więc gwarantowany. Organizatorzy – Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu – zadbali o dodatkowe atrakcje. Spotkanie miało specjalną oprawę. Piłkarze Budoserwisu i Klimzowca mogli się poczuć jak na meczu Ekstraklasy futsalu. Spikerem był Wojciech Krzystanek, wicedyrektor MORiS, a wrażenia artystyczne zapewniały cheerleaderki z zespołu Atria.

Od pierwszego gwizdka przewagę osiągnął Budoserwis. "Zieloni" długo rozgrywali piłkę, starali się znaleźć lukę w obronie rywala. Klimzowiec zaś upatrywał swojej szansy w kontrach, które wyprowadzali głównie: król strzelców I ligi Daniel Koniarek oraz Krzysztof Piskorz.

W pierwszej połowie na najwyższą notę zapracował Paweł Dudek, bramkarz Klimzowca. Wychodził on obronną ręką z sytuacji sam na sam z Mateuszem Śliwą i Adrianem Świerczyńskim, zatrzymał także Rafała Wawrzyńczoka. Po drugiej stronie boiska Michał Gruszecki też musiał interweniować, m.in. po uderzeniu Koniarka.

Po przerwie Michał Ogórek stanął oko w oko z Dudkiem, ale i on musiał uznać wyższość bramkarza Klimzowca. Później do głosu doszedł wicemistrz Chorzowa. Najlepszą okazję na otwarcie wyniku miał Adam Bidelski, który – po podaniu Radosława Dobka – starał się "zamknąć" akcję na dalszym słupku. Nie trafił jednak czysto w piłkę. Później po bombie Arkadiusza Ptoka z rzutu wolnego jeden z piłkarzy Budoserwisu w ostatniej chwili podbił futbolówkę zmierzającą pod poprzeczkę.

Po 30 minutach na tablicy nadal widniał rezultat bezbramkowy. Stało się jasne, że kto trafi pierwszy, ten najprawdopodobniej sięgnie po trofeum. Sztuka ta udała się Budoserwisowi. Piłkarze mistrza Chorzowa cierpliwie rozgrywali akcję, w końcu Świerczyński znalazł się przed Dudkiem i – upadając – zdołał zaskoczyć golkipera rywali.

Klimzowiec musiał postawić wszystko na jedną kartę. Wycofał bramkarza, oddał groźny strzał (M. Ptok), ale ostatnie słowo należało do Budoserwisu. Śliwa, uderzeniem do pustej bramki, ustalił wynik spotkania. Po 2:0 w finale Pucharu ChLF mistrz kończy sezon w podwójnej koronie! To dopiero drugi taki przypadek w historii (po dublecie Silesii w 2009 r.).

Budoserwis jest także drugim zespołem, który wygrał pucharowe zmagania dwukrotnie. Ma to znaczenie, bo po trzecim triumfie drużyna otrzyma okazały puchar na własność. Oprócz Budoserwisu chrapkę na to ma także WSB.

Po zakończeniu meczu odbyła się ceremonia wręczenia nagród – najlepszym zespołom w sezonie ligowym i finalistom Pucharu ChLF. Trzem najlepszym ekipom I ligi przekazano, oprócz pucharów, nagrody pieniężne (do wykorzystania – na wpisowe lub stroje). Budoserwis dostał 2000 zł, Klimzowiec – 1700 zł, zaś Inprex – 1500 zł. Puchary otrzymali także najlepsi strzelcy i zwycięzcy klasyfikacji fair play we wszystkich ligach.Natomiast wszystkie ekipy, których przedstawiciele pojawili się na finale Pucharu ChLF, stały się posiadaczami specjalnej piłki halowej. MORiS ufundował ją z okazji 10-lecia pucharowej rywalizacji.

Finał Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu 2016
Budoserwis – Klimzowiec 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 – Adrian Świerczyński (34), 2:0 – Mateusz Śliwa (39).
ÂŻółte kartki: Grudzień, Śliwa – Dobek.
Budoserwis: Michał Gruszecki – Michał Ogórek, Michał Petrus, Adrian Świerczyński, Dorian Grudzień oraz Artur Rakowski, Mateusz Śliwa, Marcin Stec, Rafał Wawrzyńczok, Łukasz Przecherka, Witold Wieczorek.
Klimzowiec: Paweł Dudek – Krzysztof Piskorz, Adam Bidelski, Dawid Pluta, Daniel Koniarek oraz Radosław Dobek, Łukasz Stefański, Arkadiusz Ptok, Marcin Ptok, Dariusz Malik, Przemysław Krzyżowski, Arkadiusz Todys (rez. bramkarz).

Zdobywcy Pucharu ChLF
2007 – Rurex
2008 – WSB
2009 – Sebmar Silesia
2010 – Schenker
2011 – Marex
2012 – Ekspert
2013 – WSB
2014 – Budoserwis
2015 – Inprex
2016 – Budoserwis

Tekst za portalem: www.chorzowianin.pl

Call Now Button