przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram

4, 5, 6, 7 i … 8! Chorzowska magia cyfr?

2012-10-15
futsal

Zespoły z Trójmiasta przejechały całą Polskę, ale wyprawa do Chorzowa zakończyła się fiaskiem. Obie wróciły do Gdańska i Gdyni bez punktów, co przynajmniej w przypadku piłkarek ręcznych Vistalu jest dużą niespodzianką.

Chronologia wymaga, aby powrócić najpierw do piątkowych wydarzeń w hali Kompleksu Sportowego „Hajduki”. Piłkarze Cleareksu podejmowali beniaminka ekstraklasy futsalu AZS UG Gdańsk. Przed meczem wydawało się, że gospodarze nie będą mieć problemów ze zdobyciem trzech punktów. Tymczasem, zespół z Gdańska wyszedł na boisko bez respektu dla 5-krotnego mistrza Polski, i w 10 minucie objął prowadzenie 2:0. Na szczęście dla chorzowian bramkę kontaktową zdobył Daniel Wojtyna, a po kolejnym golu dla AZS w 20 minucie – Piotr Łopuch odpowiedział natychmiast, i do przerwy było 2:3. W II połowie Clearex bardzo szybko i skutecznie przejął inicjatywę, co przyniosło trafienia Mirosława Miozgi i Mariusza Segeta. Decydujące o wyniku były jednak dwa gole Łopucha strzelone w ciągu jednej minuty (32 minuta). Rezultat ustalił 2 sekundy przed końcem meczu Wojciech Pawlak kierując piłkę do pustej bramki (goście grali z „lotnym” bramkarzem). Ostatecznie Clearex wygrał 7:4. Co ciekawe, w poprzednich spotkaniach chorzowianie strzelali przeciwnikom kolejno 4 bramki (Pogoń), 5 (Gatta) i 6 (AZS Katowice). Zgodnie z „magią cyfr” tym razem zaaplikowali rywalowi siedem goli, a w kolejnym (w Bielsku Białej) powinni trafić … osiem razy.

Różnicą 8(!) bramek wygrały w minioną sobotę piłkarki ręczne Ruchu Chorzów pokonując Vistal Łączpol Gdynia. Wynik należy uznać za sensacyjny bo zespół z Pomorza to aktualny mistrz Polski i lider tabeli Superligi. Chorzowianki zagrały znakomicie już w pierwszej połowie. Klasą dla siebie były: bramkarka Monika Wąż oraz dwie reprezentantki Polski Kinga Grzyb i Monika Migała. Skrzydłowe KPR-u rzuciły razem 16 bramek, co jest nie lada wyczynem i potwierdzeniem, że Ruch ma obecnie najlepsze skrzydła w kraju. Decydujących dla losów spotkania było 12 minut (między 9 a 21 minutą). W tym czasie zespół gospodarzy zdobył 6 bramek i nie stracił żadnej. Ze stanu 5:4 „zrobiło się” 11:4 i tej dużej przewagi chorzowianki już nie roztrwoniły. W drugiej połowie Ruch spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku (prowadził nawet różnicą 11 bramek) i w pełni zasłużenie wygrał 30:22. Warto podkreślić, że było to dopiero pierwsze zwycięstwo niebieskich w hali KS „Hajduki”, ale z pewnością można stwierdzić, że jeśli utrzymają tak dobrą dyspozycję, to nie ostatnie.