Trawa znika z Kresów…
2021-10-29
Rozwijamy infrastrukturę sportową w Chorzowie. Trawa z Kresów zyska drugie życie na innych obiektach sportowych!
Rozpoczęła się inwestycja na terenie kompleksu boisk „Kresy” przy ul. Wolności 139. Pierwszy etap prac polega na usunięciu trawy, które aktualnie znajduje się na boisku B – zostanie ona przeniesiona na inne obiekty MORiSu, dzięki czemu zyska drugie życie.
Budowę nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem przeprowadzi firma Top Sport Jan Pietraszko z Bielska-Białej. Koszt inwestycji to 2.029.500,00 zł.
Płyta nowego boiska będzie miała wymiary 61 x 95 m, pole gry – 58 x 90m, a wokół niego znajdą się piłkołapy. Obiekt oświetlać będzie w sumie 6 masztów oświetleniowych.
To kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową, dzięki której dzieci i młodzież będą mogli rozwijać swoje pasje i umiejętności w tak dobrych warunkach!


