Witamy na stronie

Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Zajęcia Aqua Spinning, Aqua Step oraz Aqua Jump – Basen Pl. Powstańców

Szczegółowych informacji dotyczących udziału w zajęciach udzielamy pod nr tel. 32 2413 067 w godz. 10.00-22.00.

Cennik: 

 Zajęcia Aqua Spinning, Aqua Step oraz Aqua Jump** Normalny Ulgowy*
Bilet jednorazowy 25 zł
Karnet miesięczny – koszt jednych zajęć w karnecie 20 zł
Zajęcia Aqua Aerobik***
Bilet jednorazowy 16 zł 10 zł
Karnet – 1 x w tygodniu (4 zajęcia) 64 zł 40 zł

*Uprawnieni do zakupu biletów ulgowych są:

**maksymalna ilość ćwiczących – 25 osób

***maksymalna ilość ćwiczących – 40 osób

Grafik zajęć ważny do 30.06.2019

Godzina Poniedziałek Środa Piątek
17:00 AQUA AEROBIK
Ania
18:00 AQUA SPINNING
Grzegorz
AQUA SPINNING
Grzegorz
19:00 AQUA SPINNING
Grzegorz
(ruchome dno)

AQUA STEP
Ania
(część wypłycona)

AQUA JUMP
Ania

Grafik zajęć ważny w miesiącu lipcu:

Dzień Zajęcia Dzień  Zajęcia
01.07

19.00

AQUA SPINNING
Ania
03.07 

19.00

AQUA JUMP
Ania
08.07

19.00

AQUA SPINNING
Grzegorz
(ruchome dno)

AQUA AEROBIK
Ania
(część wypłycona)

10.07 

19.00

AQUA JUMP
Ania
15.07

19.00

AQUA SPINNING
Grzegorz
17.07 

19.00

AQUA JUMP
Grzegorz
22.07

19.00

AQUA SPINNING
Grzegorz
24.07 

19.00

AQUA JUMP
Grzegorz
29.07

19.00

AQUA SPINNING
Grzegorz
(ruchome dno)

AQUA AEROBIK
Ania
(część wypłycona)

31.07 

19.00

AQUA JUMP
Grzegorz

Galeria:

Więcej o zajęciach:

Aqua Spinning

Zajęcia o charakterze wytrzymałościowym, które realizowane są w wodzie na specjalnych rowerach. Aqua spinning to wszechstronna metoda treningu kolarskiego, który poprawia kondycję fizyczną oraz wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Ta forma ruchu, charakteryzująca się niewielkimi wymaganiami koordynacyjnymi i choreograficznymi. Aqua Spinning poleca wszystkim, szczególnie osobom chcącym poprawić swój poziom sprawności fizycznej, a także mających kłopoty z kręgosłupem, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym, a także cierpiących na osteoporozę. Kombinacja ćwiczeń wzmacniających układ mięśniowy oraz poprawiających krążenie połączona z masującym wpływem wody, to także wyjątkowo skuteczny sposób walki z cellulitem. Uczestnictwo w tego typu zajęciach wiąże się ponadto z wzmocnieniem mięśni, wysmukleniem ciała oraz poprawą samopoczucia. Sprawą niezwykle istotną jest to, że podczas treningu w wodzie nie odczuwa się zmęczenia, mimo, iż mięśnie pracują bardzo intensywnie.

Aqua Step

Aqua Step to forma zajęć z wykorzystaniem małych platform zamontowanych na dnie basenu, obciążonych specjalnymi obciążnikami. Ćwiczenia skierowane są zwłaszcza do osób, którym odpowiada stosunkowo powolne tempo muzyki i bardzo silnie wykonywane ruchy kończyn. Dzięki wykorzystaniu stepu trening staje się bardziej urozmaicony. Na stepie wykonuje się pojedyncze kroki a następnie układy choreograficzne. Aqua Step jest idealny dla osób, które chcą kształtować i ujędrniać ciało, a także poprawić wydolność. Zajęcia są przeznaczone dla osób, które lubią proste, intensywne ćwiczenia na stepie. Wchodzenie i schodzenie ze stopnia to doskonały trening wydolnościowy, który angażuje głównie mięśnie pośladkowe i mięśnie ud, dzięki czemu modelujemy biodra i pośladki. Dzięki niezliczonej ilości kombinacji jaką można wykonać na stopniu, jest to wyjątkowo atrakcyjny i urozmaicony trening.

Aqua Jump

Zajęcia na specjalnych trampolinach umieszczonych pod wodą. To ćwiczenia w rytmie energicznej muzyki, które polegają na skakaniu na jednoosobowej trampolinie w wodzie. W czasie zajęć można spalić 600-1200 kcal. Dzięki miękkiej powierzchni trampoliny trening praktycznie odbywa się bez obciążeń stawów. Jest to świetna ochrona przed chorobami sercowo-naczyniowymi, doskonale pobudza krążenie i dodaje energii. To rewelacyjne ćwiczenia dla kobiet, woda bowiem pozytywnie wpływa na sprężystość skóry, a to pomaga w walce z cellulitem. Ćwicząc na trampolinie ujędrniamy pośladki, wzmacniamy mięśnie nóg i brzucha, takie ćwiczenia zwiększają gibkość i koordynację ruchową.

Sylwetki instruktorów:

Anna Bernaś

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, kierunek Wychowanie Fizyczne ze specjalizacją gimnastyka korekcyjna. Instruktor Aqua Basic. Wielokrotna medalistka zawodów pływackich, zafascynowana tym sportem. Obecnie instruktor aqua w Katowicach. Energiczna, pozytywnie nastawiona do życia, lubi zarażać innych uśmiechem i zaangażowaniem. Gwarantuje porządną dawkę dobrej zabawy i wspólne szaleństwo przy dobrej i różnorodnej muzyce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Grzegorz Pietrzyński

Jestem instruktorem pływania z wieloletnim stażem i doświadczeniem. Moim celem jest upowrzechnianie i kształtowanie wartości i postaw propagujących sportowy styl życia, co potwierdzam swoją osobą. Oprócz pływania interesuję się grą w squasha, badmintona, jazdą na nartach oraz jazdą na rowerze górskim. Swoją pasję do roweru wyrażam uczestnictwem w maratonach górskich, w ktorych od kilku lat biorę udział. Lubię pracować z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi motywując ich do pracy nad sobą oraz dążenia do wyznaczonych celów. Serdecznie zapraszam na zajęcia aquaspinningu i szczerze wierzę że zarażę Was moją pasją.

Wyróżnione aktualności:

MORSIKI

Ruszyły zapisy internetowe na kursy nauki i doskonalenia pływania

Dostępność saunarium w trakcie wakacji

Zapraszamy na nasze saunarium przy Pl. Powstańców

Archiwum aktualności

Honorujemy (tylko Aqua Aerobik)*:

*przeczytaj więcej informacji na temat honorowanych kart