Witamy na stronie

Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

(2019-12-05) Face to face z najlepszymi chorzowskimi sportowcami.

Chorzowskie zawodniczki i zawodnicy z klubów ektraklasy piłki ręcznej oraz futsalu spotkali się z utalentowaną sportowo młodzieżą.

Z inicjatywy MORiS piłkarki i piłkarze Chorzowskich klubów KPR Ruch i Clearex spotkali się z uczniami największej szkoły w naszym mieście, popularnej „Piątki”. Szkoła Podstawowa nr 5 znana jest również z tego, że wychowała wielu sportowców: lekkoatletów, pływaków i piłkarzy ręcznych.

Jako pierwsi zaprezentowali się piłkarze. Rafał Krzyśka i Krzysztof Salisz opowiedzieli o początkach swojej kariery oraz o różnicach pomiędzy futsalem i piłką nożną. Młodzież szczególnie przysłuchiwała się temu drugiemu, który jest absolwentem „Piątki”.

W dalszej części spotkania przedstawiciele klubów Akademia Handball Ruch oraz KPR Ruch opowiedzieli o szkoleniu dziewcząt w piłce ręcznej oraz zaprosili na mecze PGNiG Superligi. To dzięki stojącemu na najwyższym poziomie szkoleniu młodzieży zespół seniorski odnosi sukcesy. KPR Ruch to obecnie najmłodszy zespół najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Tradycja opierania się na wychowankach jest zakorzeniona w klubie od dawna.

MORiS Chorzów planuje organizację kolejnych spotkań w innych chorzowskich szkołach. Wszystko po to by szerzyć właściwą kulturę kibicowania i kreować właściwe wzorce wychowawcze. Liczymy również, że zwiększające się grono kibiców chorzowskich klubów pomoże tym ostatnim w odnoszeniu sukcesów i promowaniu naszego miasta.

Spotkanie w SP nr 5.

Spotkanie w SP nr 5.

Spotkanie w SP nr 5.

Spotkanie w SP nr 5.

powrót

Wyróżnione aktualności:

 

przejdź na stronę szkółka pływacka morsiki

przejdź na stronę karta dużej rodziny