Witamy na stronie

Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

(2017-05-15) Puchar ChLF. Osiem ekip z szansami na trofeum
24 drużyny przystąpiły do rywalizacji w jedenastej edycji rozgrywek pucharowych. Zdobywcę trofeum poznamy w niedzielę (21.05.).

W kwietniu zakończyły się zmagania w Chorzowskiej Lidze Futsalu. W maju - jak co roku, począwszy od 2007 r. - toczy się walka o drugie trofeum: Puchar ChLF.

Pierwszym triumfatorem został Rurex, ale do dziś nikt nie zdobył okazałego pucharu na własność. Zgodnie z regulaminem rozgrywek stanie się tak, gdy któraś z drużyn wygra Puchar ChLF trzykrotnie. Szanse na to mają: WSB-Bryka (zwyciężała jako WSB w 2008 i 2013 r.) oraz Budoserwis (2014, 2016).

W tej edycji zastosowano rozstawienie. Osiem najlepszych zespołów z I ligi dołączyło do gry od 1/8 finału. Z tego grona odpadła tylko Victoria Klimzowiec, która po rzutach karnych nie sprostała spadającemu do drugiej ligi Feniksowi.

Dwie drużyny znalazły się w ćwierćfinale bez gry: mowa o Klimzowcu i Inpreksie. Ich rywale - UM Świętochłowice i ZPM Kuś - pokonali pierwszą przeszkodę, by... na drugi dzień nie stawić się na mecz.

Zdobywcę Pucharu ChLF poznamy w najbliższy weekend. W sobotę rozegrane zostaną ćwierćfinały, zaś w niedzielę turniej finałowy (półfinały i mecz o trofeum). Zapraszamy do dopingowania drużyn w hali przy ul. Granicznej. Po zakończeniu finału odbędzie się wręczenie nagród dla najlepszych zespołów w Pucharze ChLF i w sezonie ligowym.

powrót

Aktualności:

MORSIKi3
honorujemy
kartadr