Witamy na stronie

Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

(2017-03-20) ChLF. Korki od szampana jeszcze nie wystrzeliły

Budoserwis mógł cieszyć się z drugiego z rzędu tytułu w przypadku potknięcia Klimzowca. Wicelider urządził sobie jednak ostre strzelanie w meczu z Feniksem, który wpakował się w niezłe tarapaty w walce o utrzymanie.

I LIGA: 19 marca nie doszło do koronacji Budoserwisu. Mistrz i lider zainkasował punkty bez gry, po wycofaniu z ligi ekipy Asap Express i czekał na wynik meczu Klimzowiec - Feniks. Gdyby zespół Dariusza Malika nie odniósł zwycięstwa, "Zieloni" mogliby otwierać szampany. Tak się jednak nie stało. Klimzowiec wręcz "przejechał się" po Feniksie, odnosząc rekordowe zwycięstwo w tym sezonie - aż 10:0 (poprzednia najwyższa wygrana to 11:3 Victorii Klimzowiec z Asapem w 3. kolejce). Tym samym wicemistrz Chorzowa i wicelider tabeli zachował matematyczne szanse na tytuł. Są one jednak bardzo niewielkie. W następną niedzielę (26 marca, godz. 9.00) dojdzie do hitowego pojedynku: Klimzowiec - Budoserwis. Lider ma jednak jeszcze do rozegrania spotkanie zaległe z Irex Gazem (25 marca, godz. 8.00). Ten ostatni odniósł trzecie kolejne zwycięstwo, tym razem z Mateco. W barwach dawnego Mareksu od kilku kolejek nie występuje już Mirosław Miozga (po tym, jak został trenerem Cleareksu Chorzów), ale za to skład wzmocnili zawodnicy, którzy w futsalu "z niejednego pieca chleb jedli" - Bartosz Tarnówka i Daniel Langner. Obaj wpisali się na listę strzelców w spotkaniu z Mateco. W pierwszej rundzie WSB-Bryka pokonała Gemini Alpol 5:1, głównie dzięki hat-trickowi Arkadiusza Błaszczyka. Tym razem zawodnik ten pauzował za kartki, co ułatwiło zadanie piłkarzom beniaminka. Mecz trzymał w napięciu do samego końca. Szalę na swoją korzyść przechyliło Gemini, dzięki bramce Roberta Kuzy. Spore emocje mamy w rywalizacji o utrzymanie. Jeszcze parę tygodni temu Feniks miał sześć punktów przewagi nad ZPM Kuś (a do tego lepszy bilans meczów bezpośrednich). Ostatnio jednak "Kusie" ostro wzięły się do roboty. Najpierw wygrały z Mateco 2:0, a w tę niedzielę znów "zamurowały" własną bramkę, pokonując Victorię Klimzowiec 1:0. Feniks zaś - o czym już wspomnieliśmy - został rozgromiony. Na trzy kolejki przed końcem obie drużyny mają identyczną liczbę punktów - po 16. Warto jednak zauważyć, że ZPM Kuś dopisze w przedostatniej kolejce trzy "oczka" (walkower z Asapem). Feniks, chcąc uniknąć spadku na 11. miejsce i degradacji, musi więc zacząć punktować.

19. kolejka
ZPM Kuś IT4Q - Victoria Klimzowiec 1:0 J. Kowalski;
Gemini Alpol - WSB-Bryka 2:1 R. Kuza, D. Majnusz - P. Wąsik;
Feniks - Klimzowiec 0:10 D. Koniarek 2, M. Malec 2, A. Ptok 2, M. Ptok 2, D. Malik, Ł. Stefański;
Mateco - Irex Gaz 3:7 K. Chojnacki 2, R. Wolniewicz - G. Gawron 2, D. Langner 2, P. Lokwenc, B. Tarnówka, A. Zygarski;
Budoserwis - Asap Express 5:0 (walkower) po wycofaniu Asapu z ligi;
Mecz Inprex - Silesia został przełożony.
Czołówka tabeli: Budoserwis 47 pkt. (18 meczów), Klimzowiec 39 (19), Irex Gaz 36 (18), Gemini Alpol 32 (19), Inprex 31 (18), Mateco 29 (19).

II LIGA: W ten weekend w terminarzu zaplanowano pauzę, ale cztery drużyny wyszły na boisko. W grupie mistrzowskiej rozegrano mecz zaległy. ZZ Kadra rozgromił Dam Pack 11:2, dzięki czemu awansował na drugie, premiowane awansem, miejsce. "Związkowcy" w grupie mistrzowskiej zdobyli na razie komplet punktów. Jeśli podobnie będzie w czterech ostatnich kolejkach, to - bez względu na wyniki innych spotkań - zameldują się w I lidze. AC Hilda (również zgromadziła 18 pkt.) ma bowiem gorszy bilans meczów bezpośrednich. W grupie spadkowej Stokson umocnił się na pozycji lidera, pokonując zamykających tabelę Nowych. Do przerwy zanosiło się na niespodziankę (0:0), ale po zmianie stron faworyt szybko rozwiązał worek z bramkami.

Grupa mistrzowska,
mecz zaległy Dam Pack - ZZ Kadra 2:11 J. Obuchowski, P. Tkocz - K. Moritz 6, M. Majchrzak 3, M. Kaiser 2.
Tabela: AKF Danmar 24 pkt., ZZ Kadra 18, AC Hilda 18, Thunder 15, Bulls Chorzów 15, UM Świętochłowice 12, Katolik 10, Dam Pack 7.

Grupa spadkowa,
mecz awansem Stokson - Nowi 5:2 K. Krzywoń 2, A. Wylegała, D. Kubacha, T. Sadło - A. Kaczmarczyk 2.
Tabela: Stokson 25 pkt. (11 meczów), Bellator 20 (10), Emediator 18 (10), Koreja.pl 17 (10), Wspólnie dla Chorzowa 17 (10), Contra 15 (10), Nowi 4 (11). Pure Finance - po trzech walkowerach wycofany z ligi, a jego kolejne mecze weryfikowane jako walkower (0:5).

Tekst: www.chorzowianin.pl

powrót

Wyróżnione aktualności:
przejdź na stronę super pływak trzecia edycja
przejdź na stronę szkółka pływacka morsiki
przejdź na stronę honorujemy karty sportowo-rekreacyjne
przejdź na stronę karta dużej rodziny

Partnerzy

 • przejdź na stronę Chorzów miasto
 • przejdź na stronę chorzowianin
 • przejdź na stronę comtv
 • przejdź na stronę chorzowtv
 • przejdź na stronę decathlon katowice
 • przejdź na stronę hotelscombined
 • przejdź na stronę laserhouse
 • przejdź na stronę kontento
 • przejdź na stronę chśpwik
 • przejdź na stronę jumpworld
 • przejdź na stronę tubachorzowa
 • przejdż na stronę www.dieta.pl
 • przejdź na stronę jestemfit