Witamy na stronie

Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

Sauny na MORiSie

Spędzanie wolnego czasu „rekreacyjnie i na sportowo” stało się bardzo popularne. To widać na basenie, w siłowniach czy w salach aerobiku, również na naszych obiektach: w Centrum Rekreacji i Wdzięku oraz w Kompleksie Sportowym „Hajduki”. Poza aktywnymi ćwiczeniami, dobrym sposobem na regenerację sił, chwile odpoczynku i… przemyśleń jest wizyta w saunie.

Największymi zaletami tego miejsca są kameralność i temperatura przy której „nic nie trzeba robić”. Pobyt w saunie zalecany jest nie tylko ze względów rekreacyjnych, ale też na walory zdrowotne: skutecznie poprawia krążenie, jest sposobem na przewlekłe choroby na przykład napięcie mięśni grzbietu, zapalenie stawów a także ogólne wskazania dla poprawy wydolności oraz jako środek hartujący przy obniżonej odporności.

Sauny najpopularniejsze są w Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie, a także w Rosji. W naszym kraju też nie brakuje chętnych wylewania potów „bez wysiłku”.

Na terenie obiektów Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie znajdują się 4 sauny (wszystkie sauny są wyposażone kompleksowo w szatnię oraz węzeł sanitarny):

Cennik:

Warto wiedzieć, że:

Galeria:

Wyróżnione aktualności:

Zajęcia Aqua

Od września wracamy z zajęciami w wodzie na basenie przy Pl. Powstańców

Boxing Time

Zapisz się na przedpremierowo zajęcia otwarte - 27 sierpnia godz. 20:30!

Poranne zajęcia i Boxing Time

Od września wprowadzamy kilka zmian w grafiku fitness

Archiwum aktualności