Witamy na stronie

Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

(2019-09-05) Czy Chorzów zostanie rowerową Stolicą Polski?

To zależy wyłącznie od chorzowian, dlatego wsiądź na rower i przyłącz się do akcji!

Już we wrześniu rusza 1. edycja rywalizacji o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek wybiorą miasto, dla którego będą kręcić kilometry. Wystarczy tylko pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, by wspólnie ze znajomymi i rodziną walczyć o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Dzieci, seniorzy, całe rodziny mogą przez wakacje przygotowywać się do rowerowej rywalizacji, by przez cały wrzesień wsiadając na rower i włączając aplikację zdobywać punkty dla swojego miasta. Nie muszą jeździć rowerem wyłącznie po Chorzowie – wystarczy wybrać Chorzów z listy miast dostępnych w aplikacji i wyruszyć w rowerową podróż … nawet dookoła świata! Zwycięskie miasto otrzyma zaszczytny tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Każde ma szansę, bo liczba przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców. Puchar trafi do najaktywniejszych, a nie największych!

Zasady zabawy są proste. Pobieramy aplikację mobilną, wybieramy miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry i korzystamy z przygotowanych opcji. Śledzimy rankingi, tworzymy grupy z przyjaciółmi, znajomymi z pracy i motywujemy się do wspólnej zabawy. W ramach aplikacji możemy śledzić swoje treningi – przebyty dystans, czas, spalone kalorie, trasy, a zadowalające efekty publikować na portalach społecznościowych.

Podejmowanie wyzwań wciąga, a w aplikacji daje również wymierne korzyści. Za ich realizację użytkownicy otrzymają dodatkowe punkty, które wymienią na zniżki i nagrody u partnerów akcji. Ponadto, w aplikacji postawisz sobie swoje własne cele, a za ich realizację otrzymasz odznaczenia, którymi pochwalisz się znajomym. Co więcej, pod ręką będzie aktualna prognoza pogody – dzięki niej może się okazać, że dzisiaj jest idealna pora na rower!

Kilometry kręcić będą: Bydgoszcz, Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice i Włocławek.

Rywalizacja jest organizowana przez miasto Bydgoszcz, rusza po raz pierwszy, ale już wiemy, że nie ostatni! Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta.

Jak jeździć dla Chorzowa?

1. Pobierz darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski – Android lub iOS ,

2. Wybierz Chorzów z listy miast – możemy utworzyć dedykowaną grupę dla firmy, instytucji, która pozwoli wyłonić najlepszego kolarza w danej organizacji,

3. Kręć kilometry dla Chorzowa!

ulotka

powrót

Wyróżnione aktualności:

 

przejdź na stronę szkółka pływacka morsiki

przejdź na stronę karta dużej rodziny