Witamy na stronie

Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

(2019-03-13) Nowy sezon padla już niedługo

Sprawdź co przygotowaliśmy w tym roku

Jeżeli tylko pogoda pozwoli to sezonowy kort do padla, który zlokalizowany jest przy ul. Katowickiej 6 (w miejscu lodowiska) uruchomimy już z początkiem kwietnia.

Podobnie jak w poprzednim roku działać będzie szkółka, a wszystkich miłośników padla zachęcamy ponownie do uczestnictwa w lidze. Nowością w tym sezonie będzie Grand Prix Padla. Ciekawą ofertę mamy również dla firm, które mogą zorganizować u nas wewnętrzną ligę lub spotkanie integracyjne. 

Podobnie jak w zeszłym sezonie istnieje możliwość rezerwacji kortu przez Internet, dzięki portalowi https://korty.org/

Przeczytaj więcej o padlu, godzinach otwarcia i cenach.

Turnieje

  1. Inauguracją sezonu będzie Turniej Samorząd - Media – Biznes. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kibicowania.
  2. Podczas 3. Edycji Turnieju o Złotą Rakietę uczestnicy będą rywalizować w dwóch pokrewnych sportach rakietowych: padlu i badmintonie, a najlepszych wyłoni klasyfikacja obu dyscyplin.
  3. Puchar ChLP to rywalizacja, w której udział mogą wziąć udział wszystkie zespoły grające w Chorzowskiej Lidze Padla.

O terminach turniejów będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Chorzowska Liga Padla

Pomysł, który narodził się w zeszłym roku, uświadomił nas, że liga jest czymś czego potrzebowali nasi klienci. Nie inaczej będzie w tym roku, dlatego już dziś gorąco zachęcamy do zgłoszeń poprzez formularz dostępny na stronie http://moris.chorzow.pl/zgloszenia/chlp/

W zależności od ilości zespołów zostaną stworzone 4-5 lig. W trakcie sezonu planujemy rozegranie 5 rund, a każda para zagwarantowane będzie miała rozegranie 15 spotkań. W zależności od poziomu ligi przyznawane są zróżnicowane punkty. Po każdej rundzie nastąpią awanse i spadki. Tym samym w ciągu kilku sezonów można awansować do wyższych lig zdobywając więcej punktów. Na koniec, dla wszystkich drużyn zorganizowany zostanie Puchar ChLP.

Padel Grand Prix 

Padel Grand Prix to w założeniu cztery turnieje klubowe, podczas których zdobywa się punkty. Turnieje odbywają się w dwóch kategoriach (A i B) – max 6 par. W każdych rozgrywkach należy grać z innym partnerem/partnerką. Po czterech turniejach wyłonimy najlepszą trójkę (indywidualnie) w każdej kategorii.

Terminy rozgrywek będą publikowane na stronie internetowej www.moris.chorzow.pl/zgloszenia/padelgp/

Szkółka Padla

W ramach szkółki planujemy otworzyć trzy grupy treningowe od 3 do 4 osób, które będą trenowały z instruktorem padla raz w tygodniu. Pierwsze treningi przewidziane są na początek maja. Łącznie szkółka obejmie 12 zajęć, a jej koszt to 150zł. W cenie zapewniamy treningi, wynajem sprzętu oraz wodę dla wszystkich uczestników.

Padel podobnie jak tenis ziemny ma wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. W trakcie gry dzieci ćwiczą koordynację, uczą się pracy w zespole oraz jak radzić sobie ze stresem. Ponadto uczestnicy szkółki poznają zasady fair play oraz zdrowej rywalizacji. Gra w padla poprawia zwinność, kondycję oraz koordynację. Podczas zajęć uczestnicy poznają zasady padla oraz podstawowe uderzenia i zagrywki potrzebne w grze. Padel jest sportem idealnym dla każdego i jest dobrą formą na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Zapisy do szkółki padla przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie http://moris.chorzow.pl/zgloszenia/szkolkapadla/

Oferta dla firm

Dla wszystkich zainteresowanych podmiotów oferujemy możliwość organizacji eventu firmowego połączonego z turniejem, a także organizację rozgrywek/ligi dla Państwa pracowników. Więcej szczegółów można uzyskać pod nr tel 501 308 365.

powrót

Wyróżnione aktualności:


przejdź na stronę szkółka pływacka morsiki
przejdź na stronę karta dużej rodziny