Witamy na stronie

Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie

Bulietyn Informacji Publicznej
przejdź na nasz profil na Facebook przejdź na nasz profil na Twitter przejdź na nasz profil na Instagram
Logo MORiS
Baner - zdjęcia obiektów moris

(2018-03-20) Nowy sezon padla już niedługo

Sprawdź co przygotowaliśmy w nadchodzącym roku

Jeżeli tylko pogoda pozwoli to sezonowy kort do padla, który zlokalizowany jest przy ul. Katowickiej 6 (w miejscu lodowiska) uruchomimy już w pierwszej połowie kwietnia. Podobnie jak w poprzednich latach planujemy zorganizować kilka turniejów. Ponadto, nadal będzie działać szkółka padla, a zupełną nowością będzie Liga Padla. Ciekawą ofertę mamy również dla firm, które mogą zorganizować u nas wewnętrzną ligę lub spotkanie integracyjne.

W tym sezonie wprowadzamy również możliwość rezerwacji kortu przez Internet, dzięki portalowi www.korty.org.

Więcej o padlu, godzinach otwarcia i cenniku można przeczytac tutaj.

Turnieje

 1.  Inauguracją sezonu będzie Turniej Samorząd - Media – Biznes. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kibicowania.
 2. Podczas 2. Edycji Turnieju o Złotą Rakietę uczestnicy będą rywalizować w dwóch pokrewnych sportach rakietowych: padlu i squashu, a najlepszych wyłoni klasyfikacja obu dyscyplin.
 3. Turniej Padel Nocą, który wpisał się już na stałe w kalendarz naszych wydarzeń, rozegrany zostanie przy sztucznym oświetleniu w ramach akcji Wakacje z MORiSem. 
 4. Turniej Masters to rywalizacja, w której udział wezmą najlepsze zespoły Ligi Padla, o której można przeczytać poniżej.

O terminach turniejów będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Chorzowska Liga Padla

W związku z coraz większym zainteresowaniem i chęcią rywalizacji przez klientów naszego kortu postanowiliśmy stworzyć rozgrywki ligowe. W zależności od ilości zespołów zostaną stworzone 3 ligi, w których grać będzie 5-6 zespołów. W trakcie sezonu zostaną rozegrane 3-4 rundy. Po każdej rundzie nastąpią awanse i spadki. Zaczynając z niższej ligi bez problemu można zakończyć rozgrywki na miejscu, które daje możliwość gry w Turnieju Masters.

Więcej informacji o lidze można przeczytać tutaj.

Szkółka Padla

W ramach szkółki planujemy otworzyć cztery grupy treningowe od 3 do 4 osób, które będą trenowały z instruktorem padla raz w tygodniu. Pierwsze treningi przewidziane są na 8 maja. Łącznie szkółka obejmie 16 zajęć, a jej koszt to 180zł. W cenie zapewniamy treningi, wynajem sprzętu oraz wodę dla wszystkich uczestników.

Padel podobnie jak tenis ziemny ma wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. W trakcie gry dzieci ćwiczą koordynację, uczą się pracy w zespole oraz jak radzić sobie ze stresem. Ponadto uczestnicy szkółki poznają zasady fair play oraz zdrowej rywalizacji. Gra w padla poprawia zwinność, kondycję oraz koordynację. Podczas zajęć uczestnicy poznają zasady padla oraz podstawowe uderzenia i zagrywki potrzebne w grze. Padel jest sportem idealnym dla każdego i jest dobrą formą na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Więcej informacji o szkółce można przeczytać tutaj.

Oferta dla firm

Dla wszystkich zainteresowanych podmiotów oferujemy możliwość organizacji eventu firmowego połączonego z turniejem, a także organizację rozgrywek/ligi dla Państwa pracowników. Więcej szczegółów można uzyskać u Pana Adriana Ślązoka 501 308 365.

Video

powrót

Wyróżnione aktualności:przejdź na stronę szkółka pływacka morsiki
przejdź na stronę honorujemy karty sportowo-rekreacyjne
przejdź na stronę karta dużej rodziny

Partnerzy

 • przejdź na stronę Chorzów miasto
 • przejdź na stronę chorzowianin
 • przejdź na stronę comtv
 • przejdź na stronę chorzowtv
 • przejdź na stronę decathlon katowice
 • przejdź na stronę hotelscombined
 • przejdź na stronę laserhouse
 • przejdź na stronę kontento
 • przejdź na stronę chśpwik
 • przejdź na stronę tubachorzowa
 • przejdż na stronę www.dieta.pl
 • przejdź na stronę jestemfit